Encyklopedia


Hasło: Stobniczanie


Znaczenie hasła:

stobniczanie

 

CHOSZCZNO Polką krasnostawską, oberkiem i walczykiem poderwał do zabawy pyrzyczan choszczeński Zespół Tańca Ludowego "Stobniczanie". W minioną sobotę (28 maja) wraz z Kapelą Ludową zaprezentowali się na 32. Festiwalu Tradycji i Kultury Ludowej „Pyrzyckie Spotkania z Folklorem”.

Zespół Tańca Ludowego „Stobniczanie” w składzie: MAGDALENA MATUSZCZAK, JOANNA MICHALSKA, JUSTYNA WŁUDARSKA, JOANNA WOLNIAK, BARBARA GRZEJSZCZYK, KATARZYNA JEZIERSKA, MICHAŁ TOMASZCZUK, ARTUR KOŁODZIEJSKI, IGOR KOŁODZIEJSKI, PAWEŁ NIEMIENIONEK i WIESŁAW WŁUDARSKI w towarzystwie: PATRYCJI KARDAS, JOANNY RYDZ, KONRADA WALCZAKA i JANUSZA ŁUCKIEGO, czyli Kapeli Ludowej prowadzonej przez PAWŁA SZARAWAGĘ, nauczyciela z choszczeńskiej szkoły muzycznej zaprezentowali się w  układach z regionu lubuskiego i lubelskiego. Okazją do tego był 32. Festiwal Tradycji i Kultury Ludowej „Pyrzyckie Spotkania z Folklorem”. Oprócz choszczeńskiego zespołu w festiwalu wystąpiło osiem kapel  muzycznych, w tym irlandzka. Podkreślmy, że "Stobniczanie", to grupa miłośników tańca ludowego, która w każdy wtorek spotyka się w Choszczeńskim Domu Kultury, by pod okiem JANUSZA WINIECKIEGO, instruktora z Gorzowa Wlkp. doskonalić tańce ludowe.
- Nie zamykamy się na innych, wręcz przeciwnie, zapraszamy do nas wszystkich, którzy lubią bawić się tańcem – zgodnie zachęcają "Stobniczanie". Dwugodzinne zajęcia odbywają się we wtorki o 19.00. Więcej informacji, tel. 095 765 72 96.


(dodano: 03-06-2011, odsłon: 1104)