Sonda

Jak oceniasz kulture w Choszcznie?

Jest na bardzo wyoskim poziomie.
Jest na bardzo niskim poziomie.
Jest Ok.
Dzisiaj wizyt: 316
Dzisiaj odsłon: 637
Ogółem wizyt: 694 426
Ogółem odsłon: 2 696 875

Goście: 7Aktywni użytkownicy: 1

Konto


Login:

Hasło:


Nowe konto

Wyszukiwarka

Poszukiwane Paulina i Julia

Dwie 14-letnie mieszkanki Sokolińca Paulina Piotrowska i Julia Cinkowska wczoraj około godziny 15.00 wyszły z domów bez podania przyczyny i do chwili obecnej nie wróciły ani nie kontaktowały się z rodzicami.

Osoby znające miejsce pobytu ww. proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie tel. 95 765 9511 lub najbliższą jednostką Policji.


Paulina Piotrowska – wzrost około 145 cm, sylwetka krępa, włosy długie, proste, ciemne. Twarz okrągła, oczy zielone.
Julia Cinkowska – wzrost około 165 cm, szczupła budowa ciała, włosy ciemne, lekko kręcone. Twarz owalna, oczy niebieskie.

 

Tekst i foto: www.policja.choszczno.pl

Zatrzymał sie na drzewie

Bez prawa jazdy i niezarejestrowanym samochodem jechał w sobotę 23-letni mieszkaniec Choszczna. Około godziny 19.00 skręcając z ulicy Stargardzkiej w Choszcznie w drogę osiedlową stracił panowanie nad kierowanym przez siebie BMW i uderzył w drzewo.

 

Ani on ani żadna z dwóch pasażerek pojazdu nie doznali obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na zawartość w organizmie środków odurzających. Przy jednej z pasażerek policjanci znaleźli marihuanę, która jak wynika z wstępnych ustaleń należała do kierowcy.

 

Tekst i foto: policja.choszczno.pl

Rodzice na dopalaczach

Proszę o pomoc, jesteśmy otumanieni, proszę wyważyć drzwi, czegoś się napaliliśmy. Takie telefoniczne wezwanie odebrał wczoraj o godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Nie był to głupi żart. Z prośbą o pomoc dzwoniła 24-letnia mieszkanka gminy Choszczno.

 

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że nie trzeba było wyważać drzwi. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali zgłaszającą, jej dwoje dzieci w wieku 2 i 3 lat oraz konkubenta. Mężczyzna przez kila minut stał w miejscu nieruchomo i nie był w stanie logicznie odpowiedzieć na zadawane mu pytania.

Jedyne wypowiedziane przez niego zdanie brzmiało „wystrzeliło mi mózg”. Jego partnerka, choć również mocno otępiała była w lepszym stanie. Kobieta stwierdziła, że nieznajomy mężczyzna poczęstował ich dopalaczami. Po wypaleniu bliżej nieokreślonego suszu roślinnego ona i jej konkubent poczuli się źle. Oboje zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Dzieci przekazano pod opiekę babci.

Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd rodzinny.

 

policja.choszczno.pl

Nowe radiowozy w policji

Dziś na placu budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie mł. insp. Ireneusz Winnicki podpisali z władzami samorządowymi porozumienia w sprawie współfinansowania zakupu radiowozów dla choszczeńskich policjantów.

 

Dzięki finansowemu wsparciu samorządów w wysokości 50% wartości pojazdów już niedługo ulice powiatu patrolować będzie przynajmniej 13 a być może nawet 14 nowych radiowozów marki Kia w tym 4 nieoznakowane. Ostateczna ich liczba będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki dziękując samorządowcom podkreślił, że policjanci są dobrze przygotowani do swoich zadań i dobrze oceniani przez społeczeństwo, czego dowodzą wyniki najnowszych badań opinii społecznej a zapewnienie im właściwych warunków pracy sprawi, że będą bardziej skuteczni.

 

Mł. insp. Ireneusz Winnicki składając podziękowania stwierdził, że spełniają się nasze marzenia. Nowa komenda, nowe wyposażenie i nowe radiowozy poprawią komfort pracy policjantów, ale także wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.             

 

Zakup radiowozów wsparły: Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gmina Choszczno, Gmina Bierzwnik, Gmina Drawno, Gmina Krzęcin, Gmina Pełczyce i Gmina Recz.

 

Żródło: policja.choszczno.pl

 

Obecna komenda to naprawde tragiczne warunki pracy. Każdy kto był w środku wie o co chodzi. Nowy budynek, nowe radiowozy to jeszcze bardziej skuteczni funkcjonariusze. Pamietajmy, że policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego.

Próbował rozbroić pocisk

Wczoraj około godziny 14.30 na terenie jednej z posesji w Reczu doszło do eksplozji. 41-letni mężczyzna przy próbie usunięcia zapalnika z pocisku czołgowego kaliber 105 mm stracił rękę i doznał złamania nogi oraz wielu obszernych ran szarpanych nóg.

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Szczecinie.

 

Do wybuchu doszło na polu kilkadziesiąt metrów za budynkiem mieszkalnym. 41-latek próbował usunąć zapalnik z pocisku czołgowego. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się wyszukiwaniem w pobliskich lasach niewybuchów i odzyskiwaniem z nich prochu i materiałów wybuchowych.

Na terenie należącej do niego posesji funkcjonariusze znaleźli 6 pocisków artyleryjskich 105 mm, 3 skorupy pocisków 75 mm, 9 skorup pocisków kaliber 37 mm, 105 skorup granatów moździerzowych kaliber 82 mm, z których mężczyzna usunął ładunki, 2 skorupy granatów ręcznych F1, 15 zapalników pocisków artyleryjskich, 300 gramów prochu oraz kilkanaście sztuk różnego rodzaju naboi.

 

41-latek odzyskiwał trotyl z granatów moździerzowych podgrzewając je w ognisku na specjalnie przygotowanym stelażu. Jako nastolatek stracił palce jednej ręki podczas wybuchu niewypału.Postępowanie w sprawie nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie.

 

Żródło: www.policja.choszczno.pl

Śmiertelny wypadek

Dziś około południa na drodze W-175 w okolicach Kiełpina doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wskutek zderzenia z drzewem zginęła kierująca samochodem osobowym marki Skoda Superb 55-letnia mieszkanka gminy Drawno.

 

      Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na śliskiej nawierzchni jezdni kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w dwa drzewa. Siła uderzenia była tak duża, że prawie zerwała dach pojazdu a kierująca wypadła na zewnątrz. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

 

Źródło: www.policja.choszczno.pl