Sonda

Czy jesteś zadowolony z dostępności towarów i usług w Choszcznie?

TAK
NIE
Dzisiaj wizyt: 45
Dzisiaj odsłon: 123
Ogółem wizyt: 751 243
Ogółem odsłon: 2 876 050

Goście: 13Aktywni użytkownicy: 1

Konto


Login:

Hasło:


Nowe konto

Facebook

Czołówka na przejeździe kolejowym

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze 32-letniego mieszkańca gminy Bierzwnik mogło doprowadzić do tragedii. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Hyundai Coupe pomimo mocno ograniczonej widoczności spowodowanej mgłą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego przejechał przez zamknięte rogatki przejazdu kolejowego i zderzył się czołowo z samochodem stojącym po drugiej stronie przejazdu.

             Wczoraj na drogach powiatu choszczeńskiego mgła znacznie ograniczała widoczność. Około godziny 14.10 w okolicach przejazdu kolejowego w Starym Klukomiu widoczność ograniczona była do około 50 metrów. Po obu stronach przejazdu stały samochody oczekujące na podniesienie rogatek. 32-letni mieszkaniec gminy Bierzwnik kierujący samochodem osobowym marki Hyundai Coupe jechał od strony Krzęcina w kierunku Choszczna. W ostatniej chwili zauważył pojazdy stojące przed zamkniętym przejazdem. Postanowił je ominąć. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez przejazd kolejowy pod opuszczonymi rogatkami uszkadzając jedną z nich i uderzył czołowo w samochód osobowy marki Kia Sportage, którego kierowca oczekiwał na otwarcie przejazdu.

 

 

 

 

Źródło: http://choszczno.policja.gov.pl

Poszukiwane Paulina i Julia

Dwie 14-letnie mieszkanki Sokolińca Paulina Piotrowska i Julia Cinkowska wczoraj około godziny 15.00 wyszły z domów bez podania przyczyny i do chwili obecnej nie wróciły ani nie kontaktowały się z rodzicami.

Osoby znające miejsce pobytu ww. proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie tel. 95 765 9511 lub najbliższą jednostką Policji.


Paulina Piotrowska – wzrost około 145 cm, sylwetka krępa, włosy długie, proste, ciemne. Twarz okrągła, oczy zielone.
Julia Cinkowska – wzrost około 165 cm, szczupła budowa ciała, włosy ciemne, lekko kręcone. Twarz owalna, oczy niebieskie.

 

Tekst i foto: www.policja.choszczno.pl

Zatrzymał sie na drzewie

Bez prawa jazdy i niezarejestrowanym samochodem jechał w sobotę 23-letni mieszkaniec Choszczna. Około godziny 19.00 skręcając z ulicy Stargardzkiej w Choszcznie w drogę osiedlową stracił panowanie nad kierowanym przez siebie BMW i uderzył w drzewo.

 

Ani on ani żadna z dwóch pasażerek pojazdu nie doznali obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na zawartość w organizmie środków odurzających. Przy jednej z pasażerek policjanci znaleźli marihuanę, która jak wynika z wstępnych ustaleń należała do kierowcy.

 

Tekst i foto: policja.choszczno.pl

Rodzice na dopalaczach

Proszę o pomoc, jesteśmy otumanieni, proszę wyważyć drzwi, czegoś się napaliliśmy. Takie telefoniczne wezwanie odebrał wczoraj o godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Nie był to głupi żart. Z prośbą o pomoc dzwoniła 24-letnia mieszkanka gminy Choszczno.

 

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że nie trzeba było wyważać drzwi. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali zgłaszającą, jej dwoje dzieci w wieku 2 i 3 lat oraz konkubenta. Mężczyzna przez kila minut stał w miejscu nieruchomo i nie był w stanie logicznie odpowiedzieć na zadawane mu pytania.

Jedyne wypowiedziane przez niego zdanie brzmiało „wystrzeliło mi mózg”. Jego partnerka, choć również mocno otępiała była w lepszym stanie. Kobieta stwierdziła, że nieznajomy mężczyzna poczęstował ich dopalaczami. Po wypaleniu bliżej nieokreślonego suszu roślinnego ona i jej konkubent poczuli się źle. Oboje zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Dzieci przekazano pod opiekę babci.

Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd rodzinny.

 

policja.choszczno.pl

Nowe radiowozy w policji

Dziś na placu budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie mł. insp. Ireneusz Winnicki podpisali z władzami samorządowymi porozumienia w sprawie współfinansowania zakupu radiowozów dla choszczeńskich policjantów.

 

Dzięki finansowemu wsparciu samorządów w wysokości 50% wartości pojazdów już niedługo ulice powiatu patrolować będzie przynajmniej 13 a być może nawet 14 nowych radiowozów marki Kia w tym 4 nieoznakowane. Ostateczna ich liczba będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki dziękując samorządowcom podkreślił, że policjanci są dobrze przygotowani do swoich zadań i dobrze oceniani przez społeczeństwo, czego dowodzą wyniki najnowszych badań opinii społecznej a zapewnienie im właściwych warunków pracy sprawi, że będą bardziej skuteczni.

 

Mł. insp. Ireneusz Winnicki składając podziękowania stwierdził, że spełniają się nasze marzenia. Nowa komenda, nowe wyposażenie i nowe radiowozy poprawią komfort pracy policjantów, ale także wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.             

 

Zakup radiowozów wsparły: Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gmina Choszczno, Gmina Bierzwnik, Gmina Drawno, Gmina Krzęcin, Gmina Pełczyce i Gmina Recz.

 

Żródło: policja.choszczno.pl

 

Obecna komenda to naprawde tragiczne warunki pracy. Każdy kto był w środku wie o co chodzi. Nowy budynek, nowe radiowozy to jeszcze bardziej skuteczni funkcjonariusze. Pamietajmy, że policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego.