HOME
GALERIA
ENCYKLOPEDIA REGIONU
WSPÓŁPRACA Z NAMI
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRME
DODAJ ARTYKUŁ
REKLAMA
FORUM
Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Linki
Nowe radiowozy w policji

Dziś na placu budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie mł. insp. Ireneusz Winnicki podpisali z władzami samorządowymi porozumienia w sprawie współfinansowania zakupu radiowozów dla choszczeńskich policjantów.

 

Dzięki finansowemu wsparciu samorządów w wysokości 50% wartości pojazdów już niedługo ulice powiatu patrolować będzie przynajmniej 13 a być może nawet 14 nowych radiowozów marki Kia w tym 4 nieoznakowane. Ostateczna ich liczba będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki dziękując samorządowcom podkreślił, że policjanci są dobrze przygotowani do swoich zadań i dobrze oceniani przez społeczeństwo, czego dowodzą wyniki najnowszych badań opinii społecznej a zapewnienie im właściwych warunków pracy sprawi, że będą bardziej skuteczni.

 

Mł. insp. Ireneusz Winnicki składając podziękowania stwierdził, że spełniają się nasze marzenia. Nowa komenda, nowe wyposażenie i nowe radiowozy poprawią komfort pracy policjantów, ale także wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.             

 

Zakup radiowozów wsparły: Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gmina Choszczno, Gmina Bierzwnik, Gmina Drawno, Gmina Krzęcin, Gmina Pełczyce i Gmina Recz.

 

Żródło: policja.choszczno.pl

 

Obecna komenda to naprawde tragiczne warunki pracy. Każdy kto był w środku wie o co chodzi. Nowy budynek, nowe radiowozy to jeszcze bardziej skuteczni funkcjonariusze. Pamietajmy, że policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego.(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 02-07-2014, 5 komentarzy)
Próbował rozbroić pocisk

Wczoraj około godziny 14.30 na terenie jednej z posesji w Reczu doszło do eksplozji. 41-letni mężczyzna przy próbie usunięcia zapalnika z pocisku czołgowego kaliber 105 mm stracił rękę i doznał złamania nogi oraz wielu obszernych ran szarpanych nóg.

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Szczecinie.

 

Do wybuchu doszło na polu kilkadziesiąt metrów za budynkiem mieszkalnym. 41-latek próbował usunąć zapalnik z pocisku czołgowego. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się wyszukiwaniem w pobliskich lasach niewybuchów i odzyskiwaniem z nich prochu i materiałów wybuchowych.

Na terenie należącej do niego posesji funkcjonariusze znaleźli 6 pocisków artyleryjskich 105 mm, 3 skorupy pocisków 75 mm, 9 skorup pocisków kaliber 37 mm, 105 skorup granatów moździerzowych kaliber 82 mm, z których mężczyzna usunął ładunki, 2 skorupy granatów ręcznych F1, 15 zapalników pocisków artyleryjskich, 300 gramów prochu oraz kilkanaście sztuk różnego rodzaju naboi.

 

41-latek odzyskiwał trotyl z granatów moździerzowych podgrzewając je w ognisku na specjalnie przygotowanym stelażu. Jako nastolatek stracił palce jednej ręki podczas wybuchu niewypału.Postępowanie w sprawie nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie.

 

Żródło: www.policja.choszczno.pl(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 08-02-2014)
Śmiertelny wypadek

Dziś około południa na drodze W-175 w okolicach Kiełpina doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wskutek zderzenia z drzewem zginęła kierująca samochodem osobowym marki Skoda Superb 55-letnia mieszkanka gminy Drawno.

 

      Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na śliskiej nawierzchni jezdni kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w dwa drzewa. Siła uderzenia była tak duża, że prawie zerwała dach pojazdu a kierująca wypadła na zewnątrz. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

 

Źródło: www.policja.choszczno.pl(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 29-01-2014)
Złoto i dolary

Z nowych ustaleń pełczyckich policjantów wynika, że w skarpecie znalezionej przez złomiarza w opuszczonym domu oprócz 180 gramów złotej biżuterii były dolary. Dokładnie 38 banknotów każdy o nominale 100 USD. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionej gotówki.

             Przypomnijmy. Na początku stycznia bieżącego roku policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Pełczyce, który szukając metalowych elementów na terenie opuszczonej posesji znalazł zakurzoną skarpetę zawieszoną na wbitym w ścianie gwoździu. Wewnątrz znajdowało się około 180 gramów złotej biżuterii o wartości ponad 10 tysięcy złotych i jak się później okazało 3800 dolarów w banknotach emitowanych w latach 1964-1978. Nieużytkowana posesja należała do zmarłego przed laty mieszkańca Szczecina. Mężczyzna przed śmiercią powiedział synowi, że w budynku ukrył oszczędności swojego życia, ale nie podał dokładnej lokalizacji skrytki. Spadkobiercy bezskutecznie szukali ukrytych przez zmarłego mężczyznę kosztowności. W końcu stracili nadzieję na odzyskanie rodzinnego majątku.

            Skarb odnalazł przypadkowo na początku grudnia ubiegłego roku 25-letni mieszkaniec gminy Pełczyce. Przed zatrzymaniem mężczyzna zdążył spieniężyć skradzioną biżuterię i ukryć gotówkę. W wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci odzyskali skradzione dolary. Nadal trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionej biżuterii.

 

http://zchoszczno.pl/teksty,choszczno_policja,11,1,zamiast_zlomu_zloto_,424.html

 

www.policja.choszczno.pl(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 18-01-2014)
Zamiast złomu - złoto.

Mieszkaniec Szczecina przez dłuższy czas bezskutecznie szukał ukrytej przez zmarłego ojca złotej biżuterii. W końcu stracił nadzieję na odzyskanie rodzinnego majątku.

Siedem lat później w opuszczonym budynku część kosztowności znalazł przypadkowo szukający metalowych elementów nadających się do sprzedaży na złom 25-letni mieszkaniec gminy Pełczyce.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Za kradzież około 180 gramów złotej biżuterii odpowie przed sądem.

        Starszy pan przeprowadził się ze Szczecina do jednej z miejscowości w powiecie choszczeńskim w 2002 roku. Nigdy nie miał zaufania do wartości pieniędzy. Przez lata wszystkie swoje oszczędności lokował w złotej biżuterii. Według rodziny mężczyzna zgromadził w ten sposób około 3 kilogramy cennego kruszcu. W 2006 roku na kilka dni przed swoją śmiercią powiedział synowi, że złoto schował w domu. Nie podał jednak dokładnej lokalizacji skrytki. Spadkobiercy bezskutecznie szukali ukrytej przez zmarłego mężczyznę biżuterii. W końcu stracili nadzieję na odnalezienie rodzinnego majątku. Opuszczony budynek niszczał przez lata. Na początku grudnia bieżącego roku zainteresował się nim 25-letni mieszkaniec gminy Pełczyce, który przypuszczał, że znajdzie tam jakieś metalowe elementy nadające się do sprzedaży na złom.

Przez otwór w ścianie budynku gospodarczego mężczyzna dostał się do wnętrza. Szukając złomu zauważył zakurzoną skarpetę zawieszoną na wbitym w ścianę gwoździu. Choć nie spodziewał się znaleźć w niej nic cennego sprawdził jej zawartość. Wewnątrz znajdowała się złota biżuteria. 25-latek ukradł złoto i sprzedał je w Barlinku za kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi między innymi spłacił zadłużenie własnego mieszkania.

     Do zatrzymania mężczyzny doprowadziły ustalenia operacyjne policjantów. Dziś zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: http://policja.choszczno.pl(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 08-01-2014)
Nocny napad

Do mieszkania wtargnęli w nocy wyłamując zamek w drzwiach wejściowych. Wyrwanego ze snu mężczyznę bili rękoma po całym ciele, po czym ukradli mu komputer i telefon komórkowy. Policjanci z Bierzwnika zatrzymali wszystkich trzech sprawców i odzyskali skradzione mienie. Postanowieniem sądu mężczyźni podejrzani o dokonanie rozboju pozostaną pod dozorem Policji.

 

       Napastnicy zaatakowali 30-letniego mieszkańca gminy Bierzwnik trzy godziny po północy. Do mieszkania dostali się wyłamując zamek w drzwiach wejściowych. Zaskoczony i zaspany mężczyzna nie próbował się bronić tym bardziej, że „nieproszeni goście” mieli przewagę liczebną. Bili go rękoma po całym ciele powodując liczne zasinienia i zadrapania. Później ukradli z mieszkania komputer i telefon komórkowy o wartości około 2600 zł.

     Jak ustalili policjanci napastnikami byli trzej mieszkańcy gminy Bierzwnik w wieku od 25 do 17 lat. W piwnicy budynku zamieszkałego przez najmłodszego z nich mundurowi znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 280 § 1 kk. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

http://www.policja.choszczno.pl(kategoria: Choszczno Policja, dodano: 04-01-2014, 1 komentarz)
Generowanie strony [s]: 0.0494