Pożar w szpitalu

W dniu 28.04.2017 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Choszcznie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu i pożarze w jednym z pomieszczeń miejscowego szpitala.

Po dojeździe zastępów okazało się, że w pomieszczeniu socjalnym pielęgniarek doszło do zapalenia się wyparzacza. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brały 4 zastępy PSP oraz Policja.

Wypadek na DK-10

W piątek około godziny 14:57 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie o wypadku drogowym w miejscowości Żółwino.

 

Do wypadku drogowego zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej, które na miejscu zastały dwa samochody osobowe marki Porsche Carrera i BMW 5. W wypadku brało udział 6 osób w tym dziecko, które zostało przewiezione do szpitala w Szczecinie. Pasażerka BMW ze złamaną ręką została przetransportowana do szpitala w Choszcznie. W działaniach ratowniczych brało udział 19 osób.

 

Źródło:straz.choszczno.pl

Czołówka na przejeździe kolejowym

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze 32-letniego mieszkańca gminy Bierzwnik mogło doprowadzić do tragedii. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Hyundai Coupe pomimo mocno ograniczonej widoczności spowodowanej mgłą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego przejechał przez zamknięte rogatki przejazdu kolejowego i zderzył się czołowo z samochodem stojącym po drugiej stronie przejazdu.

             Wczoraj na drogach powiatu choszczeńskiego mgła znacznie ograniczała widoczność. Około godziny 14.10 w okolicach przejazdu kolejowego w Starym Klukomiu widoczność ograniczona była do około 50 metrów. Po obu stronach przejazdu stały samochody oczekujące na podniesienie rogatek. 32-letni mieszkaniec gminy Bierzwnik kierujący samochodem osobowym marki Hyundai Coupe jechał od strony Krzęcina w kierunku Choszczna. W ostatniej chwili zauważył pojazdy stojące przed zamkniętym przejazdem. Postanowił je ominąć. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez przejazd kolejowy pod opuszczonymi rogatkami uszkadzając jedną z nich i uderzył czołowo w samochód osobowy marki Kia Sportage, którego kierowca oczekiwał na otwarcie przejazdu.

 

 

 

 

Źródło: http://choszczno.policja.gov.pl

Poszukiwane Paulina i Julia

Dwie 14-letnie mieszkanki Sokolińca Paulina Piotrowska i Julia Cinkowska wczoraj około godziny 15.00 wyszły z domów bez podania przyczyny i do chwili obecnej nie wróciły ani nie kontaktowały się z rodzicami.

Osoby znające miejsce pobytu ww. proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie tel. 95 765 9511 lub najbliższą jednostką Policji.


Paulina Piotrowska – wzrost około 145 cm, sylwetka krępa, włosy długie, proste, ciemne. Twarz okrągła, oczy zielone.
Julia Cinkowska – wzrost około 165 cm, szczupła budowa ciała, włosy ciemne, lekko kręcone. Twarz owalna, oczy niebieskie.

 

Tekst i foto: www.policja.choszczno.pl

Zatrzymał sie na drzewie

Bez prawa jazdy i niezarejestrowanym samochodem jechał w sobotę 23-letni mieszkaniec Choszczna. Około godziny 19.00 skręcając z ulicy Stargardzkiej w Choszcznie w drogę osiedlową stracił panowanie nad kierowanym przez siebie BMW i uderzył w drzewo.

 

Ani on ani żadna z dwóch pasażerek pojazdu nie doznali obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na zawartość w organizmie środków odurzających. Przy jednej z pasażerek policjanci znaleźli marihuanę, która jak wynika z wstępnych ustaleń należała do kierowcy.

 

Tekst i foto: policja.choszczno.pl